Audi RS: bestie z Ingolstadtu

Když se řekne Audi, většina lidí si představí luxusní limuzíny a elegantní sporťáky. Ale Audi má i temnou stránku, skrytou v divizi RS. Zde se rodí bestie, které drtí asfalt a slintají benzín. Jsou to auta pro ty, kteří se nebojí říct si o pozornost a touží po maximálním výkonu a adrenalinové jízdě.

Historie plná legend

Příběh RS začíná v roce 1980 s modelem Audi Quattro, homologačním speciálem pro rallye. Jeho pohon všech kol quattro a pětiválcový motor s turbem dominovaly závodním tratím a brzy se stal legendou. V roce 1994 se zrodil první sériový model RS – Audi RS 2 Avant. Tohle kombi s ďábelským výkonem 315 koní ohromilo svět a ukázalo, že Audi umí i jinou kávu než komfortní limuzíny.

Moderní bestie

Dnes nese označení RS hned několik modelů Audi. Od kompaktního RS 3 až po majestátní RS 7 Sportback. Všechny sdílí jeden cíl: nabídnout maximální potěšení z jízdy a posunout hranice možného.

Srdcem každého RS je mohutný motor. Ať už je to pětiválec v RS 3 a TT RS, nebo V8 v RS 6 a RS 7, všechny se pyšní ohromujícím výkonem a brutálním točivým momentem. O přenos síly na všechna kola se stará legendární pohon quattro, který zaručuje fantastickou trakci a stabilitu i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Nejen bestie, ale i krasavice

Modely RS nejsou jen o síle a rychlosti. Mají také agresivní design, který nenechá nikoho na pochybách o jejich potenciálu. Karoserie je opatřena širokými nárazníky, aerodynamickými prvky a specifickými koly. Interiér je luxusní a sportovní zároveň, s anatomickými sedačkami, alcantarou a karbonovými dekory.

Adrenalin zaručen

Jízda v Audi RS je zážitek, na který se nezapomíná. Motor řve, kola se prohrabávají a adrenalin stoupá s každým kilometrem. Řízení je precizní a intuitivní, a i v zatáčkách se auto cítí stabilně a jistě.

Pro ty, kteří nechtějí splynout s davem

Audi RS není pro každého. Jsou to auta pro individualisty, kteří touží po něčem výjimečném a nechtějí splynout s davem. Jsou to auta pro ty, kteří si cení maximálního výkonu, špičkové technologie a bezkonkurenční jízdní zábavy.

Cena?

Samozřejmě, taková bestie má i svou cenu. Modely RS patří k nejdražším modelům Audi. Ale pro ty, kteří si cení výjimečnosti a adrenalinu, je to cena, kterou jsou ochotni zaplatit.

Závěr

Audi RS – to je synonymem pro maximální výkon, špičkovou technologii a bezkonkurenční jízdní zábavu. Jsou to auta pro ty, kteří nechtějí kompromisy a touží po tom nejlepším, co automobilový svět nabízí.

Jste připraveni na jízdu svého života?

Audi RS: Hlouběji do království výkonu

Ale počkejme, jedeme dál. Když už jsme nakousli jednotlivé modely RS, pojďme se na ně podívat zblízka.

RS 3 - Raketa v kompaktním balení

Říká se, že v dobrém balení přichází dobré věci. A lépe se to hodí snad jen na málo aut než na Audi RS 3. Tohle nenápadně vypadající pětidveřové hatchback nebo sedan ukrývá pod kapotou pětiválcovou bestii chrlící kolem 400 koní. Zrychlení z nuly na stovku trvá kolem 4 sekund, což je hodnota, za kterou by se nemusely stydět ani supersporty. A to mluvíme pořád o "rodinném" autě.

RS 4 & RS 5 - Krásně atletičtí sourozenci

Pokud toužíte po něčem praktičtějšího než hatchback, ale zároveň nechcete ztratit nic z výkonu RS 3, pak je tady dvojka RS 4 Avant a RS 5 Coupé/Sportback. Obě sdílí mnoho s RS 3, ale nabídnou větší prostor pro posádku a zavazadla. Takže můžete vzít rodinu na výlet a přitom si užít fantastickou jízdu.

RS 6 & RS 7 - Vrcholní predátoři

No a pak je tu vrchol pyramidy - dvojice RS 6 Avant a RS 7 Sportback. Tohle už nejsou jen rychlá auta, to jsou silniční predátoři. Kombi RS 6 je synonymem pro pojem "bláznivý rodinný vůz" s brutálním výkonem přes 600 koní a zároveň obrovským nákladovým prostorem. RS 7 Sportback zase nabízí praktičnost pětidvéřového provedení s tvary elegantního kupé a neskutečnou dynamikou.

Technologie pro dokonalou kontrolu

Ať už si vyberete kterýkoliv model RS, jedno je jisté - budete mít k dispozici nejmodernější technologie, díky kterým využijete jeho potenciál naplno. Adaptivní tlumiče dokáží během milisekund přizpůsobit tuhost podvozku aktuální situaci, řízení je ostré a komunikativní a různé jízdní režimy vám dovolí nastavit auto přesně podle toho, jestli chcete klidně巡航 (jūn háng) po dálnici nebo si dát na okruhu závodní jízdu.

Zvuk, který vás dostane

Nesmíme zapomenout ani na zvuk. Modely RS mají specificky naladěné výfukové systémy, které vydávají nezaměnitelný burácavý zvuk. Je to jako symfonie výkonu, která vám při sešlápnutí plynu zaručí husí kůži.

Audi RS: Více než jen auto

Vlastnit Audi RS není jen o tom mít rychlé auto. Je to o vyjádření svého životního stylu. Je to pro lidi, kteří chtějí to nejlepší a nebojí se jít proti proudu. Je to pro nadšence do aut, kteří ocení precizní německé inženýrství a lásku k detailu.

A teď už stačí jen nastartovat a vyrazit vstříc nezapomenutelným zážitkům.

Publikováno: 06. 03. 2024

Kategorie: Automobily

Autor: Filip Novotný